Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

Vítejte na neoficiálním webu kapely ŽuFan

 
 

Zprávy z tisku

Žufan pokřtí své první album
JIHLAVA (jv) ­ Třetí rok existence loni oslavila kapela Žufan. V lednu k této příležitosti ve studiu GARAGE DIY natočila své první oficiální album "Připoutej(te) se!" a chystá turné regionem.


Slavnostní křest alba s osmnácti skladbami připravuje Žufan na 10. březen od 19 hodin do jihlavské Zezulkárny. Každý desátý návštěvník koncertu obdrží CD zdarma, překvapením má být speciální host a kmotr v jedné osobě. Pro několikahodinovou hudební show přislíbily účast skupiny Soustruh, Fuckt mimo, Nikoliv a Hlawou wo zeď.

Loni Žufan rozšířil svůj repertoár, takže už není odsouzen do role předkapely a bez problému se prý zhostí role headlendra. Na hudební stránce skladeb se podílejí všichni členové kapely, texty píše zpěvák a frontman Tomáš Mašát. "Hlavním tématem jsou hospody, bary, alkohol, znechucení, zoufalství, ale i láska," usmívá se Mašát. Posluchač prý nemá čekat spisový jazyk, neboť texty jsou psány spontánní češtinou s výskytem vulgarismů a slangů.

Repertoár Žufanu se časem od převzatých pop­rockových věcí posunul k vlastnímu stylu, převážně čerpajícímu z punk­rocku. "Není to ale žádné napodobování stylu hudebních skupin 70. let, ani nové vlny neo­punku," upozorňuje za kapelu Mašát s tím, že se skupina zaměřuje především na klubovou scénu a kulturní domy na Vysočině. Její nové album je průřezem dosavadní tvorby. Produkce se ujali další členové kapely, kytarista Martin Bulava a bubeník Ivan

Jihlavské Listy 7.3.2006