Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

Vítejte na neoficiálním webu kapely ŽuFan

 
 

Reporty z koncertů

Punk Thomas Fest (Ponorka - Jihlava)
V sobotu 14.3.2009 se v nově otevřeném hudebním klubu Ponorka v Jihlavě uskutečnila první větší akce nazvána Punk Thomas Fest. Do klubu jsem vyrazil raději s předstihem, neboť jsem byl plný očekávání. Interiér jihlavského klubu na mě působil příjemným dojmem již od počátku. U zvukového pultu byly jihlavské stálice soundu a tak jsem vyčkával úvodních tónů první smečky.

Něco před 20 hodinou již byl klub poměrně slušně zaplněn a jako první se na pódiu představila blackmetalová kapela Grave Silence. Tuto skupinu sleduji od jejich prvopočátku a mohu říci, že v současné době udělala ohromný kus práce. Od vypuknutí byl koncert skvěle nazvučen a tak si mohli příchozí vše dokonale vyslechnout. Grave Silence se i přes nachlazení zpěváka pustili do diváku s chutí, agresivitou a vervou. Surový undergroundový metal si podmanil i příznivce punku a hned od počátku bylo před pódiem plno a horko.

S přibývajícím časem se klub stále více naplňoval a bylo zde možné spatřit nejen ortodoxní příznivce punku, ale i rockery, metalisty a některé další jihlavské muzikanty. Druzí v pořadí se na pódium vyřítili členové skupiny Nouzovej Výstup. A bylo vidět i slyšet pořádné punkové peklo. Ihned se rozpoutalo neuvěřitelné pogo. Humpolecká grupa už nějakou dobu brázdí místní punkrockové vody a hodně lidí přišlo právě na ní. Rytmický, svižný punk s vykřičeným hlasem dodával atmosféře grády. Vrcholem byla písnička Anti disko-league. Fanoušci byli nadšení a i samotná kapela, která do vystoupení dala veškerou energii si akci pochvalovala.

Po kratší pauze zazněla skupina Aplle Pie, která dorazila až z daleké Chýště u Přelouče. Mohli jsme si tak poslechnout zajímavou odnož muziky, kterou ukázala tato pěti členná sestava včele se zpěvačkou a saxofonistkou v jedné osobě. Zajímavé zpestření a trochu odreagování od předešlého metalu a rychlého punku. Aplle Pie hráli s lehkostí a zábavou. Na své si přišli především dívky a milovníci stylů punk a ska. Jejich melodie byly podmanivé a skočné.

Předposlední kapelou v Ponorce byla, dá se říci již legendární skupina Žufan. Sice tento spolek působí na hudebním poli už několik let, v sestavě však zůstal již jen zpěvák a jeden ze zakladatelů Tomáš alias Šaman. Tento agilní charismatický vokálista kolem sebe vytvořil opět velice silnou sestavu. Fanoušci tohoto bandu si tak mohli přijít po roce opět vyslechnout staré osvědčené fláky, některé v trochu novém hávu, legendární hit Kráva, jenž si zapěli i bývalí členové a hosté, tak i nové skladby, které by se měly objevit v nejbližší době na novém albu. Vystoupení bylo podobně jako u Nouzového Výstupu plné energie a doprovázené křepčícím davem zmítajícím se v početném kotli.

Výčet účinkujících uzavřela mladá skupina nesoucí název Pletiivo z Nové Vsi u Světlé. Sice jejich set nesledovalo již tolik návštěvníku festu, ale opět i tato smečka dokázala, že má co říct a mohli jsme tak slyšet opět něco co tu ještě ten večer nezaznělo. Jednoduché, ale surové riffy a štěkavý zpěv plný protestu a punkového vyznání, přiměl i pár posledních k poslechu či tanci. Zkrátka underground na závěr jak má být.

Každý kdo přišel na punk Thomas Fest jistě nelitoval, protože zde byla velice příjemná atmosféra, kapely hrály s vervou, elánem a každá předvedla svůj osobitý styl. O tom, že se akce podařila hovoří i fakt, že klub byl početně zaplněn.

Hodnocení: 9/10 Trew